Witaminy z grupy B

Witaminy B – witaminy bez który, włosy nie rosną, wypadają i kruszą się. Jednym z elementów zdrowego stylu życia jest analizowanie i kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Krew płynąca przez ciało otrzymuje różne wrażenia i informacje, które zapisują się w niej. Interpretacja wyników badań pozwoli nam na przekazanie pacjentowi danych, które między innymi poinformują ich o funkcjonowaniu i stanie organów, a także o ilości dostępnych minerałów. Uzyskanie takiej informacji umożliwia odpowiednie leczenie i rozwój choroby zostaje spowolniony, bądź całkowicie zatrzymany.

„Read More”

Zespół jelita drażliwego a włosy

Zespół jelita drażliwego – wypływa na Twoje włosy.

Nieprawidłowe funkcjonowanie jelita wypływa źle na procesy wchłaniania, osłabia się bariera jelitowa, co doprowadza to do masy zaburzeń. Organizm człowieka reaguje wtedy zaparciami lub biegunkami, boleściami ze strony układu pokarmowego. Spotyka się często również zaburzenia o podłożu psychicznym. Człowiek jest senny bądź na wahania nastroju. Często obok choroby jelit, które nie mają wdrożonego leczenia mogą prowadzić do rozwoju innych chorób typu cukrzyca, choroby reumatyczne, autoimmunologiczne. Czynniki takie jak stres, alkohol, nikotyna i leki powodują jeszcze gorsze zaburzenia. Długo trwający proces zapalne prowadzą do utraty szczelności jelita i pogorszeniu stanu zdrowia. Wszystkie te czynniki i procesy mają ogromny wpływ na skórę i włosy.

„Read More”

Witamina D w Twoim organizmie.

Zmierz poziom witaminy D w Twoim organizmie.

Niedobór witaminy D występuje u 85% ludzi naszej szerokości geograficznej. Nasze warunki klimatyczne powodują, że od września do maja nasza skóra nie wytwarza witaminy D. Natomiast latem używając kremów z filtrem UV ograniczona jest jej syntaza. Niedobór witaminy D w organizmie działa niekorzystnie w procesie życiowym. Dlatego tak ważny jest jej optymalny poziom. Dla własnego komfortu warto samemu wykonać badania poziomu witaminy D w organizmie. Jaki wpływ na nasz organizm a witamina D?

„Read More”

Włosy a pory roku

Włosy a pory roku

Każda pora roku to inne zagrożenia dla naszych włosów. Ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne mogą być przyczyną ich wypadania.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wrażliwe są nasze włosy. Reagują bardzo źle na ciągłe zmiany temperatury i źle znoszą nakrycia głowy.

Włosy najlepiej rosną, gdy są w dobrej kondycji, nie ma zbyt ostrego słońca a temp. Oscyluje w okolicy 15-20 st celsjusza – sprzyja im wiosna, niezbyt gorące lato i złota polska jesień.

„Read More”


NUŻENIEC

NUŻENIEC

Nużeniec to pasożyt skórny należący do rodziny roztoczy. Objawami są wysypki skórne, wykwity, trądziki, rumieńce, w mieszkach włosowych i gruczołach łojowych policzków, nosa, czoła i powiekach, a także w bruździe nosowo-wargowej. Pasożyty te nie są widoczne gołym okiem. Żywią się martwym naskórkiem i mogą powodować choroby skórne. Lubią wilgotne środowisko. Są aktywne szczególnie nocą. Dopóki ich liczba znacznie nie wzrośnie i nie rozprzestrzenią się dalej nie są szczególnie groźne. Nużeniec wywołuje chorobę zwaną DERMADEKOZĄ na którą szczególnie podatne są osoby z obniżoną odpornością.

Objawy to różne dolegliwości skórne, stany zapalne wokół ust, wągry i zaskórniki.

OSOBIE ZARAŻONEJ NUŻEŃCEM MOGĄ WYPADAĆ WŁOSY !!!!

„Read More”


Dlaczego włosy nie chcą rosnąć na długość?

Dlaczego włosy nie chcą rosnąć na długość?

W naszej klinice pojawiają się pacjenci, którzy borykają się z problemem wzrostu włosów.

Twierdza, że włosy rosną do pewnego momentu, a potem „stoją w miejscu”, nie chcą rosnąc na długość.

Dlaczego tak się dzieje?

„Read More”


Łysienie bliznowaciejące i plackowate

Łysienie bliznowaciejące i plackowate

Istnieją różne kryteria podziału rodzajów łysienia.

Łysienie możemy podzielić na:

  1. bliznowaciejące
  2. niebliznowaciejące do którego zaliczamy…
  • łysienie androgenowe u kobiet i u mężczyzn
  • łysienie telogenowe
  • łysienie anagenowe
  • łysienie plackowate

Dziś chciałabym napisać Państwu kilka słów o łysieniu bliznowaciejącym i plackowatym.

„Read More”


Życie z chorobą skóry czyli czym zajmuje się psychodermatologia

Życie z chorobą skóry czyli czym zajmuje się psychodermatologia

Joanna Miniszewska, dr n. hum., psycholog, psychoterapeuta

Jeszcze stosunkowo niedawno schorzenia skóry były postrzegane jako problemy natury wyłącznie estetycznej, kosmetycznej czy… higienicznej. Nawet same osoby chore, źle znosząc zmiany na skórze, obwiniały siebie za to, że nie potrafią sobie poradzić z tak mało poważnymi dolegliwościami (przecież są choroby znacznie poważniejsze!). Powszechne były błędne przekonanie o chorobach skóry dotyczące tego, że nie są one znaczącym problemem skoro nie zagrażają bezpośrednio życiu oraz, że nie wpływają na codzienne życie.

„Read More”


Trycholog

Kim jest trycholog?

Trycholog to prawdziwy ekspert w zakresie opieki i leczenia skóry i włosów. Wychodzi naprzeciw potrzebom każdego indywidualnego pacjenta. Trycholog posiada fachową wiedzę potrzebną do diagnozowania oraz leczenia schorzeń związanych ze skóra głowy i włosów.

„Read More”


Łysienie androgenowe

Nadmiar androgenów u kobiet powoduje szereg zaburzeń, między innymi wykształcenie się męskiej budowy ciała, męskiego typu owłosienia, a także zaburzenia płodności, trądzik, łojotok, łysienie typu męskiego – łysienie androgenowe.

„Read More”


Gdzie jesteśmy?

Adres
Delice-Med
ul. Rojna 63/65 piętro I
Łódź tel. 792 580 732

Godziny
Poniedziałek—Piątek: 9:00–19:00
Sobota: 9:00–14:00