Dlaczego włosy nie chcą rosnąć na długość?

Dlaczego włosy nie chcą rosnąć na długość?

Dlaczego włosy nie chcą rosnąć na długość?

W naszej klinice pojawiają się pacjenci, którzy borykają się z problemem wzrostu włosów.

Twierdza, że włosy rosną do pewnego momentu, a potem „stoją w miejscu”, nie chcą rosnąc na długość.

Dlaczego tak się dzieje?

Tutaj powodów może być kilka. Czesto zależy to od długości fazy wzrostu uwarunkowanej genetycznie. Nie oznacza to, że włos rośnie do określonej długości, ale przez określoną ilość czasu (zwykle od 2-5 lat). Każdy włos ma określoną fazę wzrostu po czym wypada. Długość tej fazy może zostać zakłócona przez wiele czynników, co wiąże się ze skróceniem fazy wzrostu włosa i wcześniejszym jego wypadnieciem. Oczywiście włosy na głowie znajdują się w różnych fazach, więc nie dochodzi tu do sytuacji, w której mamy prześwity na głowie.

Co może się przyczynić do skrócenia wzrostu włosa?

Niestety z wiekiem nasze włosy stają się cieńsze, słabsze i faza wzrosty skraca się. Włosy i skóra głowy „nie zapominają” wszelkich obciążeń stosowanych przez całe życie -takich jak:

suszenie, farbowanie, prostowanie i innych zabiegów. Warto też pamiętać, że włosy i paznokcie odżywiane są na samym końcu, jeśli więc nasza dieta jest uboga w minerały i witaminy, to będzie nam ciężko zapuścić zdrowe długie włosy. Witamina A wzmacnia włosy, a witaminy z grupy B przyspieszają ich porost. Częstą przyczyną braku wzrostu włosów jest zły stan skóry głowy. Łój zbierający się na skórze głowy utrudnia prawidłowy wzrost włosa. Tak więc wszelkiego rodzaju łojotoki i łupieże tłuste mogą wpływać na zablokowanie wzrostu włosa. Żadkie mycie i przeciąganie czyszczenia skalpu także ma tu wpływ.

Najczęśćiej spotykanym problemem, który wpływa na to, że włosy nie chcą rosnąć to fakt, że są zniszczone. Prostowanie, suszenie, farbowanie w tym rozjaśnianie powoduje przesuszenie włosów, co za tym idzie ich łamanie się i kruszenie. Najlepiej obciąć zniszczone końcówki i dowilżać włosy odpowiednimi zabiegami. Odstawić suszarkę i prostownicę i czekać aż spokojnie odrosną. Pamiętajmy, że tak zniszczonych włosów nie da się odratować w 100%.

Jak więc działać i jak przyspieszać wzrost włosów na długość?

Podcinaj regularnie zniszczone końcówki, staraj się odstawić na jakiś czas gorące urządzenia i starannie dobieraj produkty do pielęgnacji. Nawilżaj włosy! Żeby mieć pewność, że włosy są odpowiednio odżywione „od środka” możesz wykonać analizę pierwiastkową włosa. Pokaże ona niedobory w organizmie, czy jest obciążenie matalami ciężkimi oraz czy organizm nie jest zakwaszony. Ponad to będzie starannie opracowana indywidualna dieta. Stosując się do tych wszystkich rad i zaleceń z pewnością niebawem będziesz cieszyć się pięknymi długimi włosami.

POWODZENIA.


Gdzie jesteśmy?

Adres
Delice-Med
ul. Rojna 63/65 piętro I
Łódź tel. 792 580 732

Godziny
Poniedziałek—Piątek: 9:00–19:00
Sobota: 9:00–14:00