Łojotokowa skóra głowy

Łojotokowa skóra głowy

Łojotokowa skóra głowy to bardzo częsta przypadłość zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Głównym winowajcą jest tu testosteron. Hormon ten oddziałuje na gruczoły łojowe powodując nadprodukcję łoju.

Mogą tu również wpływać inne czynniki takie jak: stres, złe nawadnianie organizmu, zła dieta, niedobory witamin, wysoka temperatura. Potrzeba częstego mycia włosów, zły wygląd i nieprzyjemny zapach potrafią być bardzo uporczywe. Dla poprawy jakości życia warto udać się na indywidualną kurację przeznaczoną do problemu. W zależności od rodzaju łojotoku trycholog dobierze odpowiednią kurację. By postawić wlaściwą diagnozę należy wykonać badanie mikrokamerą. O obecności sebum*(łoju) świadczy lipidowa wydzielina u ujścia włosa jeśli jest ona widoczna na łodydze włosa i skórze głowy może to świadczyć o wzmożonej pracy gruczołów łojowych. Najlepszą strategią kuracji w tym przypadku jest oczyszczenie skóry głowy tzw.detoks, regulacja pracy gruczołów łojowych produktami bogatymi w wyciągi z sosny, szałwii i goździka oraz przywrócenie funkcji hydrofilowej naskórka. Pomocne jest również stosowanie lotonu normalizującego wydzielanie sebum oraz dobranie odpowiedniego szamponu przeznaczonego do problemu. Warto również przyjrzeć się i wyeliminować złe nawyki żywieniowe i kontrolować niedobory w organizmie.

Sebum* -wydzielina lipidowa o konsystencji żelu, zachowuje miekką i gładką skórę, chroni przed wilgocią i wysuszeniem, zatrzymuje wodę, której potrzebuje.

 

 

 


Gdzie jesteśmy?

Adres
Delice-Med
ul. Rojna 63/65 piętro I
Łódź tel. 792 580 732

Godziny
Poniedziałek—Piątek: 9:00–19:00
Sobota: 9:00–14:00