Trycholog

Trycholog

Kim jest trycholog?

Trycholog to prawdziwy ekspert w zakresie opieki i leczenia skóry i włosów. Wychodzi naprzeciw potrzebom każdego indywidualnego pacjenta. Trycholog posiada fachową wiedzę potrzebną do diagnozowania oraz leczenia schorzeń związanych ze skóra głowy i włosów.

Co to jest trychologia?

Jest to nauka o prawidłowej pielęgnacji skóry głowy i włosów, skupia się ona przede wszystkim na utrzymaniu ich w zdrowiu i pięknym wyglądzie. Zajmuje się cyklem życia włosa tj,.wzrostem, wypadaniem oraz schorzeniami takimi jak łupież, łojotok, przesuszenie, przedwczesne starzenie i zmiany w jego strukturze. Sięga do dokonań z chemii fizyki i kosmetologii w odniesieniu do włosów. Ma na celu zapobieganie schorzeniom lub poprawę stanu i wyglądu. Trychologia to ciągle ewoluująca dziedzina zajmująca się budową włosa i skóry głowy w kierunku nauki analizującej problem schorzeń skóry głowy, kondycji włosa i jego utraty. Trychologia to profesja uznana w Europie, Azji i Ameryce.

Jakie badania przeprowadza trycholog?

Pierwszym krokiem jest wywiad z pacjentem, który wyeliminuje lub pozwoli zawęzić obszar przyczyny problemu z jakim zgłasza się pacjent. Następnie trycholog przeprowadza oględziny skóry głowy i włosów po czym przechodzi do badania mikrokamerą, która ułatwi prawidłową diagnozę. Kolejnym etapem jest trychogram. Trichogram jest jednym z najstarszych badań w trychologii. Badanie polega na pobraniu z 5 okolic owłosionej skóry głowy od 5-10 włosów i ocenie pod mikroskopem fazy wzrostu poszczególnych korzeni włosów. Badanie pozwala ocenić proporcje pomiędzy fazami wzrostu włosa oraz skuteczność prowadzonej terapii. Ostatnim krokiem po dobrej diagnozie jest trafne dobranie preparatu leczniczego i odpowiedniej terapii.

Dlaczego warto udać się do trychologa?

W obecnych czasach jesteśmy narażenia na coraz częstsze zaburzenia kondycji skóry głowy i włosów. Gdy borykamy się ze stresem, nieodpowiednia dieta, brakiem czasu na relaks i pielęgnację, zmęczeniem, zanieczyszczeniem środowiska oraz chorobami to jesteśmy narażeni na coraz częstsze problemy trychologiczne. Nie warto zwlekać z udaniem się do specjalisty. Przy niektórych problemach bardzo istotnym faktem jest czas i moment w którym udamy się na wizytę. Nie warto również robić z siebie królika doświadczalnego jak już wspominałam w innym artykule i leczyś się bezowocnie metodą prób i błędów. Trycholog jest specjalistą w swoim fachu tak samo jak jakikolwiek inny specjalista. Wybór jest oczywisty.

Produkty trychologiczne a inne produkty do pielęgnacji włosów.

Produkty trychologiczne należą do linii dermokosmetyków. Maja działanie lecznicze, dają uczucie przyjemności i komfortu. Maja znakomite efekty terapeutyczne. Działają na porost włosów, zmniejszają stany zapalne, regenerują uszkodzoną strukturą włosów. Preparaty te zawierają wyciągi z kosmoceutyków, specjalnie wyselekcjonowanych roślin. Przywracają naturalną równowagę skóry głowy. Tajemnica tkwi w synergicznym działaniu olejków wzbogaconych o wyciągi roślinne, mikroelementy, witaminy i składniki aktywne. Posiadają delikatne struktury przyjazne dla skóry. Nie zawierają SLES ani alkoholu, są testowane dermatologicznie nie alergizują i nie uzależniają.

Większość produktów dostępnych na półkach sklepowych zawiera SLS SLES parabeny silikony i alkohole, które mogą pogłębiać problemy skóry głowy. Warto się zastanowić ile pozytywnych składników może posiadać produkt za 10 złoty.


Gdzie jesteśmy?

Adres
Delice-Med
ul. Rojna 63/65 piętro I
Łódź tel. 792 580 732

Godziny
Poniedziałek—Piątek: 9:00–19:00
Sobota: 9:00–14:00