Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B

Witaminy B – witaminy bez który, włosy nie rosną, wypadają i kruszą się. Jednym z elementów zdrowego stylu życia jest analizowanie i kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Krew płynąca przez ciało otrzymuje różne wrażenia i informacje, które zapisują się w niej. Interpretacja wyników badań pozwoli nam na przekazanie pacjentowi danych, które między innymi poinformują ich o funkcjonowaniu i stanie organów, a także o ilości dostępnych minerałów. Uzyskanie takiej informacji umożliwia odpowiednie leczenie i rozwój choroby zostaje spowolniony, bądź całkowicie zatrzymany. Do podstawowych badań należą: morfologia, glukoza, cholesterol, badanie moczu. Dla włosów i paznokci witaminy B są bardzo ważne w ich wzroście i odpowiednim nawilżeniu. Bez tych witamin włosy stają się kruche, łamliwe, bez połysku, słabiej rosną, a bardzo często gdy wyniki są słabe nawet wypadają i następuje zcieńczenie mieszka włosa. Nie we wszystkim co jemy jest ich wystarczająco duży poziom. Trzeba je przyjmować dodatkowo wraz z pożywieniem. W najmniejszych już dawkach powodują zauważalne skutki. Są dobre na system nerwowy i działają świetnie na odporność. Przy zrównoważonym odżywianiu czyli jedzeniu produktów mlecznych, ryb, jaj, mięsa i olejów roślinnych niedobór witamin jest znikomy. Witaminy przyjmowane w tabletkach mogą zostać dobrane na podstawie badań laboratoryjnych.

Witamina B1 – tiamina jest rozpuszczalna wodzie. W przypadku przedawkowania jest wydalana z moczem. Jest konieczna do prawidłowej pracy serca i mięśni. Niedobór wzmaga nastroje depresyjne, zmęczenie, uczucie niepokoju.

Witamina B2 – ryboflawina lub laktoflawina. Jest ważnym czynnikiem dla skóry, paznokci i włosów. Jej brak powoduje, że skóra łuszczy się, wysycha, a włosy zaczynają wypadać. Witamina B2 ułatwia wchłanianie żelaza do jelita oraz transport żelaza we krwi. Jeśli pacjent leczy się na depresję i przyjmuję leki przeciwdepresyjne to one mogą wywołać niedobór tej witaminy.

Witamina B3 – niacyna. Jej niedobór powoduje osłabioną elastyczność skóry, co doprowadza do chorób skóry. Mała jej elastyczność sprawia, że zaczyna pękać. W chorej skórze zdrowy włos nie wyrośnie. Niacyna jest związana z jej naprawą i ochroną.

Witamina B5 – kwas pantotenowy. Niedobór tej witaminy odpowiada za powracające infekcję. Podczas diety konieczne jest uzupełnienie tej witaminy, bo w dużym stopniu podczas gubieniu wagi, człowiek ją traci. Kiedy jest mała wchłanialność przez jelita witamin dochodzi do chorób zapalnych skóry, a w gruncie rzeczy do wypadania włosów i zatrzymania ich wzrostu.

Witamina B6 – pirydoksyna. Wzmacnia nerwy, przyczynia się do regeneracji skóry i DNA. Stosuje się ją przy chorobach układu hormonalnego. Jej brak powoduje przede wszystkim cykliczne, bądź ciągłe wypadanie włosów, szorstkość skóry, anemię. My trycholodzy zalecamy odpowiednią ilość suplementacji jak również stosowanie szamponów i preparatów formie wcierek z tą właśnie witaminą.

Witamina B7 – biotyna lub witamina H. Jeśli chcesz mieć zdrowe włosy i skórę oraz lśniące włosy to właśnie ta witamina przyjmowana przez ciebie to uczyni.

Witamina B9 – kwas foliowy. Ta witamina bierze udział w procesie wzrostu, podziale komórkowym. Tabletki antykoncepcyjne, antybiotyki, leki przeciwbólowe ograniczają wchłaniania tej witaminy.

Witamina B12 – kobalamina. Jest znana również jako witamina odmładzająca. Seniorzy, weganie i wegetarianie powinni więcej jej przejmować. Przy przyjmowaniu dostarczona jest energia, a to jest bardzo ważne dla włosów i skóry głowy.


Gdzie jesteśmy?

Adres
Delice-Med
ul. Rojna 63/65 piętro I
Łódź tel. 792 580 732

Godziny
Poniedziałek—Piątek: 9:00–19:00
Sobota: 9:00–14:00