Badanie trychologiczne wykonuję doświadczony trycholog i podzielone jest na kliku etapów:

 

Etap I – wywiad z pacjentem

Podczas wizyty wykonywany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, mający na celu określenie zebranie ogólnych wiadomości od pacjenta dotyczących jego dolegliwości. Wskazane jest przed pierwszą wizytą zabrać ze sobą wyniki badań lekarskich wykonanych w okresie poprzedzającym występowanie dolegliwości oraz nie myć głowy dzień przed wizytą.

Etap II – badanie trychologiczne

Następnym etapem jest obejrzenie skóry głowy i włosów. Trycholog sprawdza stan skóry głowy jej wygląd i napięcie oraz stan i gęstość włosów w różnych częściach na głowie. Jej nierównomierna gęstość wskazuje lokalizacje miejsc narażonych na nadmierne ich wypadanie.

Etap III – badanie trichoskopem

Trycholog za pomocą mikrokamery z dużym powiększeniem ogląda skórę głowy, mieszki włosowe oraz łodygę włosa. Na monitorze widoczne są miejsca o nieprawidłowej strukturze. Następnie specjalista pobiera 10 włosów wraz z cebulką z różnych części skóry głowy. W powiększeniu 200 krotnych ogląda pobrane cebulki włosów, w celu określenia fazy w jakiej znajduje się włos.

Etap IV – trichogam

Na podstawie cebulek włosów pobranych od pacjenta i oznaczeniu ich faz wzrostu określany jest trichogram. Wyniki badania cebulek włosów potwierdzają lub wykluczają rozpoznanie łysienia. Badanie to określa również czy nastąpiła poprawa po zastosowaniu leczenia. Badanie wykonuje się u pacjentów w każdym wieku i jest bezbolesne. Wyniki badania są dostępne tego samego dnia bezpośrednio po badaniu. Skierowanie na badanie nie jest wymagane.

Etap V – diagnoza i określenie planu leczenia

Końcowym etapem jest określenie przyczyn łysienia oraz dobranie właściwej terapii.


Gdzie jesteśmy?

Adres
Delice-Med
ul. Rojna 63/65 piętro I
Łódź tel. 792 580 732

Godziny
Poniedziałek—Piątek: 9:00–19:00
Sobota: 9:00–14:00